• Vypredané
#1226 sadb zemiaky 25kg
  • #1226 sadb zemiaky 25kg
  • #1231 Bellarosa-web
  • #1229 Colette-web
  • #1232 Jelly-web
  • #1233 Laura-web
  • #1234 Marabel-web
  • #1235 Red Fantasy-web

Sadbové zemiaky 25kg balenie

08178
Spoločnosť Europlant v spolupráci s firmou BIOPLANT a BNA produkuje prvotné (predzákladné) sadivo zemiakov výhradne na vlastných staniciach, vďaka čomu je lídrom už niekoľko rokov..
Odroda zemiakov
27,40 €
24,74 € Zľava 9,7%

(0,99 € kg)

S DPH
Množstvo
Vypredané

visa
Popis

BELLAROSA
Veľmi skorá
červená odroda sadbových zemiakov s dobrou konzumnou hodnotou. Hľuzy sú oválne, očká hlbšie, červená šupka so svetlo žltou dužinou. Úrodnosť je prevažne vysoká. Veľmi odolná vírusovým chorobám. Má veľmi dobrú dormanciu a je odolná na mechanické poškodenie. Robustná odroda s dobrou toleranciou k suchu a dobrou rezistenciou na sekundárny rast. Bellarosa presvedčí vysokým výnosom kvalitných a veľkých hľúz. Varný typ B.

COLETTE
Veľmi skorá
odroda sadbových zemiakov , ktorá vyniká pekným dlho oválnym a stabilným tvarom hľúz, hladkou šupkou, plytkými očkami a žltou farbou dužiny. V skupine veľmi skorých odrôd má vysoké úrody. Skladovateľná a veľmi chutná až do neskorej jari. Vzhľadom k dlhému obdobiu kľudu je potrebné hľuzy pred výsadbou naklíčiť, alebo aspoň narašiť. Varný typ BA.

JELLY
Stredne neskorá
konzumná odroda sadbových zemiakov príjemnej chuti prispôsobivá do všetkých klimatických podmienok. Hľuzy sú oválne, vyrovnané tvarom i veľkosťou s hladkou šupkou, plytkými očkami a žltou dužinou. Veľmi dobrá a stabilná vnútorná kvalita hľúz. Je veľmi dobre skladovateľná a vhodná aj na výrobu hranoliek. Varný typ B.

LAURA
Stredne skorá
odroda sadbových zemiakov s červenou šupkou a veľmi peknou sýtožltou dužinou. Vzhľadné podlhovasto oválne hľuzy s plytkými očkami zostávajú po uvarení pevné, dobrej chuti bez tmavnutia dužiny. Atraktívnosť odrody podčiarkuje úroda veľmi vysokého tržného tovaru vhodného aj na pranie. Varný typ B.

MARABEL
Skorá odroda
sadbových zemiakov s výbornou stolovou hodnotou. Hľuzy sú oválne, šupka hladká a svetlá, očká plytké, dužina žltá. Vzhľadom k vyššiemu počtu nasadených hľúz dáva vysoké úrody. Veľmi odolná vírusu A a Y ako aj háďatku  Ro1, Ro4. Vysoká odolnosť voči chrastavitosti, hrdzi, voči černaniu i mechanickému poškodeniu. Pre svoj pekný tvar je vhodná na pranie a lúpanie. Varný typ B.

RED FANTASY
Stredne skorá
odroda sadbových zemiakov s červenou šupkou, oválnymi hľuzami, plytkými očkami a sýtožltou dužinou. Veľmi úrodná odroda s vysokým podielom tržných hľúz. Hľuzy sú po uvarení pevnej konzistencie s príjemnou chuťou. Je dobre skladovateľná s dlhotrvajúcou konzumnou kvalitou. Varný typ B.

Detaily produktu
Europlant
08178

Špecifické referencie

ean13
9900817800002
Produkty v rovnakej kategórii: 5

Sledujte nás na Facebooku