Floravita CoCo 100ml
  • -1,12 €
  • Vypredané

Floravita CoCo 100ml

0 recenzie 
Prípravok proti hubovým chorobám, účinný pri silnom napadnutí múčnatkou.
08653
2,22 €
1,10 €

jednotková cena

(11,00 € l)

S DPH

FLORAVITA Coco obsahuje draselné kokosové mydlo, ktoré zabezpečuje dokonalé zmáčanie povrchu rastlín a vytvára na povrchu rastlín ochranný film a pomáha pri zmytí mycélia a vajíčok patogéna.
-Obsah nežiadúcich ťažkých kovov je nižší ako stanovujú limity platné v Slovenskej republike.


Výhody použitia
-vytvára ochranný film pre zabránenie vstupu patogénov a vývoja chorôb
-dokáže účinne nastúpiť pri silnom napadnutí múčnatkou
-zvyšuje odolnosť rastlín voči chorobám a škodcom
-plnohodnotný rast a vitalita rastlín
-zvyšuje odolnosť rastlín voči stresovým podmienkam
-nahradzuje použitie minerálnych olejov a syntetických adjuvantov
-má priaznivý vplyv na úrodu a jej kvalitu
-aplikáciou prípravku sa významne zlepšuje vzhľad rastlín a plodov   
-vhodné pre ekologické spôsoby pestovania rastlín


Použitie a dávkovanie
FLORAVITA Coco je určené pre mimokoreňovú – listovú aplikáciu, pričom pri preventívnej aplikácii významne zvyšuje vitalitu ošetrovaných rastlín a zároveň zvyšuje ich odolnosť
voči hubovým chorobám (najmä múčnatky aj pri silnom napadnutí) a znižuje riziko napadnutia rastlín škodcami.
Je určené pre zvýšenie odolnosti rastlín, predovšetkým voči hubovým chorobám, vhodné použiť pri silnom napadnutí viniča múčnatkou, kedy už nie je možné problém vyriešiť bežnými preventívnymi prípravkami. Aplikuje sa pri vyššom tlaku a vyššom riedení vodou, aby sa dosiahlo čo najdokonalejšie zmáčanie listov a tiež zmytie mycélia patogéna, ktoré je na povrchu plodov a listov. V prípade ošetrenia viniča, jadrovín, drobného ovocia a plodovej zeleniny je vhodné následne vykonať ošetrenie obvyklými prípravkami.


Odporúčaná dávka pre väčšinu záhradných plodín je 40-60 ml do 10l vody na plochu 100m2.
V prípade silného infekčného tlaku múčnatky na viniči odporúčame použiť vyššiu dávku až 200 ml do 10l vody na plochu 100m2.
Účelné je ak sa aplikácia pravidelne opakuje v závislosti od tlaku patogénov, alebo preventívne v asi 14 dňových intervaloch, pričom poslednú aplikáciu je vhodné urobiť do doby 14 dní pred zberom úrody.
Jadroviny, drobné ovocie a plodová zelenina
Pri jadrovinách priaznivo vplýva na zníženie výskytu sadzovitosti plodov. Aplikovať až po odkvitnutí. Neaplikovať počas kvitnutia. Po silnom a výdatnom daždi je potrebné postrek vždy zopakovať.


Miešateľnosť
FLORAVITA Coco je neobmedzene miešateľné s vodou. Miešateľnosť prípravku s ďalšími prípravkami určenými na výživu a ochranu rastlín je potrebné vopred odskúšať. Prípravok nie je miešateľný s prípravkami na báze Bacillus thuringiensis a granulovírov. Postreky nie je vhodné pripravovať do zásoby! Pred použitím prípravku si dôkladne prečítajte etiketu obalu a návod na použitie.

08653

4 ďalšie produkty v rovnakej kategórii: