prírodný kameň
Back
Next
     Záhradné centrum MalGard je importérom dekoračného a formátovaného kameňa rôzneho druhu. V ponuke máme viac ako 40 druhov dekoračného kameňa v rôznych frakciách vrecovaný a voľneložený, viac ako 25 druhov formátovaného kameňa na obklady a viac ako 80 druhov lámaného kameňa na obklady a dlažby. Pri väčších odberoch zabezpečíme dopravu priamo k zákazníkovi.                                                   
     Pre veľkoodberateľov, realizátorov záhrad poskytujeme výhodné rabatové podmienky podľa objemu odberu.
Dekoračný kameň
     Ponúkame Vám dekoračné štrky a okrasné okrúhliaky, ktoré sú vhodné najmä pri výstavbe skaliek, tvorbe záhonov, zásype spevnených plôch v záhrade, či skrášlenia okolia domu. Dekoračné kamene sa dodáva vo viacerých veľkostiach. Čoraz viac sa dekoračný kameň teší väčšej obľube vďaka svojej bezúdržbovosti. Z praktického hľadiska si okrasné kamene nájdu svoje uplatnenie najmä okolo domu ako lepší zvod dažďovej vody.
     Realizácie z prírodného kameňa tohto druhu sú veľmi jednoduché. Dekoračné okrúhliaky sú balené v 25 kg vreciach, pre väčšie realizácie sú balené v big-bagoch.
Formátovaný kameň
     Obkladové panely z prírodného kameňa sú vhodné do exteriéru aj interiéru. Obkladové panely sú naformátované na presné rozmery a dodávajú sa v kartónových krabiciach. Vynikajú najmä svojou štruktúrou, originálnou farebnosťou a odolnosťou voči poveternostným podmienkam. Netreba zabúdať na to, že kameň je prírodný materiál a jeho štruktúra a farebná heterogénnosť je prirodzenou vlastnosťou kameňa. Obkladové panely sú vhodné na sokel, krb alebo fasádu Vášho domu. Svoje miesto si nájdu v každom interiéri, kde sa dá použiť na obklady stien v kuchyni alebo v kúpeľni. Svojím prírodným vzhľadom dodávajú priestoru výnimočnosť.
Obkladový a dlažbový kameň
     Neprevidelné obklady a dlažby z prírodného kameňa sô vhodné na vonkajšie obklady, interiérové obklady, kamenné ploty, kameň na sokel, na krb a na fasádne obklady.
Kameň v interiéri zvýrazní priestor a dodá mu nádych histórie.