ovocné dreviny
Back
Next
     V našom záhradnom centre MalGard máme v jarnej a jesennej ponuke rôzne odrody voľnokoreniacich ovocných stromov od slovenských pestovateľov. V celoročnej ponuke sú kvetináčové ovocné stromy a drobné ovocie.
     Naši predajcovia poskytnú odborné poradenstvo pri výbere odrôd, pre výsadbu, pestovanie ako aj chemickú ochranu ovocných stromov a drobného ovocia.
Jablone
 • Jabloň GOLDEN DELICIUS
 • Jabloň GALA
 • Jabloň RUBINOLA
 • Jabloň JONAGOLD
 • Jabloň RUBÍN
 • Jabloň TOPAZ
 • Jabloň VISTA BELLA
'Golden Delicious' - zimná - veľké zlatožlté plody s chrumkavou dužinou. Vyžaduje výživné priepustné, primerane vlhké pôdy, teplo a svetlo. Plody už v 3. roku. Zberová zrelosť: koniec októbra. Zber: pri zmene farby zelenej na žltú. Konzumná zrelosť: okt. - apríl. Skladovanie na chladných miestach, vydržia až do júla.

'Gala' - zimná
- skladovateľná do januára až februára. Plody má stredne veľké, červenej farby. Dužina je pevná, šťavnatá a jemne aromatická. Je vhodná najmä do teplejších oblastí a pre všetky pestovateľské tvary. Je náchylnejšia na chrastavitosť i na múčnatku. Odroda sa najmä pre svojou veľmi dobrú chuť, atraktívny tvar a sfarbenie veľmi rýchlo rozširuje po celom svete.

'Rubinola' - zimná
- úrodná odroda skladovateľná do februára až marca. Plody sú stredne veľké až veľké, plocho guľovité. Základná farba šupky je žltá, prekrytá z dvoch tretín červenou farbou. Prednosťou odrody je atraktívny tvar takmer celočervených plodov, vysoká kvalita plodov, veľmi dobrá chuť a absolútna rezistencia proti chrastavitosti. Patrí medzi odrody rodiace na dlhom dreve. S odrodou Topaz patrí medzi najpestovanejšie rezistentné odrody.

'Jonagold' - zimná
- odroda, vydrží do marca až apríla. Zelenožltá farba šupky veľkých až veľmi veľkých plodov je prekrytá červenou krycou farbou. Dužina plodov je žltkastá, sladká, mierne aromatická, veľmi šťavnatá a veľmi chutná. Je jednou z nosných odrôd svetového sortimentu jabloní, vhodnou najmä do nižších a stredných polôh. Odroda je stredne náchylná na chrastavitosť aj múčnatku.

'Rubín' - skorá zimná
- odroda skladovateľná do februára až marca. Plody sú veľké, karmínovočervené, veľmi atraktívne. Dužina je krehká, sladko navinulá, aromatická, veľmi chutná. Rodiť začína stredne skoro a rodí na dlhom dreve. Skorým letným rezom zvyšujeme úrodu a minimalizujeme vyhoľovanie konárov. Odroda je odolná proti zimným mrazom a stredne odolná proti chrastavitosti a múčnatke. Je vhodná do stredných a vyšších polôh.

'Topaz' - zimná
- odroda skladovateľná do marca až apríla. Plody sú atraktívnej veľkosti a tvaru. Základná žltá farba šupky je z dvoch tretín prekrytá tmavooranžovým pásikovaním. Dužina je pevná, žltkastá, šťavnatá, chuť dužiny je veľmi dobrá, harmonická, príjemne osviežujúca, korenistá. Rodivosť je skorá, pravidelná a veľmi vysoká. Odroda je úplne rezistentná proti chrastavitosti jabloní, vykazuje tiež vysokú odolnosť proti múčnatke jabloní. Je veľmi prispôsobivá a vhodná do všetkých ovocinárskych oblastí.

'Vista Bella' - letná
-  júlová odroda. Nie je náročná na podmienky. Je mrazuodolná, odolná proti múčňatke a chrastavitosti.
 • Jabloň GLOSTER
 • Jabloň JONATHAN
 • Jabloň MELODIE
 • Jabloň GOLDSTAR
 • Jabloň Redspur Delicious
 • Jabloň JONAGORED
 • Jabloň ŠAMPION
 • Jabloň PRIESVITNÉ LETNÉ
'Gloster' - zimná - odroda dozrieva v druhej polovici októbra a je skladovateľná do apríla až mája. Plody sú veľmi veľké, majú výraznú tmavočervenú až fialovočervenú farbu. Tvar plodov je kužeľovitý. Dužinu má jemnú, žltozelenú, šťavnatú s miernou arómou. Jabloň ´Gloster´ má vysokú a pravidelnú úrodu a je odolná voči mrazom, preto je vhodná aj do vyšších polôh. Plody sa dajú dobre transportovať, sú vhodné na priamy konzum a na spracovanie.

'Jonathan' - neskorá zimná
- Zberá sa koncom októbra a je skladovateľná až do mája. Dužina je bielo žltá, veľmi šťavnatá, pevnej konzistencie, ale s rozplývavou sladkokyselkavou aromatickou chuťou. Chuť plodov sa môže meniť v závslosti od doby skladovania. Šupka plodov je tenká, výraznej červenej farby. Jabloň ´Jonathan´ je vhodná aj do vyšších polôh, vyznačuje sa skorou, vysokou a pravidelnou rodivosťou. Je vysoko odolná voči mrazu.

'Melodie' - zimná
- odroda, zberá sa koncom septembra, vydrží do marca až apríla. Plody sú stredne veľké až veľké. Dužina je krémová, krehká, veľmi šťavnatá, sladko navinulá až kyslá, armoatická, vhodná pre diabetikov. Odroda je vhodná do všetkých polôh.

'Goldstar' - zimná
- odroda, zbiera sa v druhej až tretej dekáde októbra. Konzumná zrelosť je od januára do apríla. Plod je stredne veľký, vysoko kužeľovitý. Dužina je žltkastá, krehká, šťavnatá, aromatická. Vyžaduje teplejšie a dužinaté plody.

'Redspur Delicious' - skorá zimná
-  odroda, zberá sa od začiatku októbra. Konzumne dozrieva v novembri a vydrží do marca. Plod je stredne veľký až veľký, podlhovastý. Dužin a je sladká a šťavnatá s ananásovou príchuťou.

'Jonagored' - zimná
-  kvalitná odroda. Zberá sa v poslednej dekáde septembra od začiatku októbra. Plody sú veľké až veľmi veľké. Dužina je stredne pevná, veľmi šťavnatá, aromatická. Plody majú veľmi dobrú chuť a pekný vzhľad, harmonický pomer cukrov a kyselín. Vhodná je do všetkých pestovateľských oblastí.

'Šampion' - zimná
-  odroda, zbiera sa od konca septembra až do konca októbra. Konzumne vydrží pri dobrom skladovaní až do apríla. Plod je stredne veľký, guľovitý, tvarovo veľmi vyrovnaný. Dužina je pevná, jemná. Chuť je sladká, výrazne aromatická a veľmi dobrá.

'Priesvitné letné' - neskoršia letná
-  odroda, ktorá dozrieva od polky júla do začiatku augusta. Plody konzumne dozrievajú ihneď po zbere. Dužina šťavnatá, krehká, jemne kyslá, ale veľmi chutná.
Hrušky, hrušky ázijské
 • Hruška WILIAMSOVA
 • Hruška HARDYHO MASLOVKA
 • Hruška LUCASOVA
 • Hruška BOSCOVA FĽAŠA
 • Hruška HARDEPONT
 • Hruška KONFERENCIA
 • Hruška ázijská HOSUI
 • Hruška ázijská Nijisseiki
'Williamsova' - letná - odroda, zbiera sa koncom augusta. Plod je stredne veľký až veľký. Dužina je biela, veľmi šťavnatá, aromatická. Vyžaduje typické hruškárske oblasti. Proti chrastivosti je dosť odolná. Plody sú výborné na konzervárenské spracovanie, najmä kompóty a mušty.

'Hardyho maslovka' - zimná
- skoro jemná maslovka. Plod je stredne veľký,  má tupo kužeľovitý tvar. Vyznačuje sa vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami a vysokým obashom cukru. Vhodná na priamy konzum, zaváranie aj pálenie.

'Lucasova' - zimná
- skoršia zimná odroda, zberá sa v polovici októbra, konzumná zrelosť je od 15. novembra, do februára. Plod je stredne veľký a má tupo kužeľovitý tvar. Dužina je žltobiela, jemná, slabo zrnitá, mierne aromatická. Vyžaduje teplejšie chránené polohy.

'Boscova fľaša' - jesenná
- odroda, zbiera sa v druhej polovici septembra až začiatkom októbra. Konzumná zrelosť v oktobri až novembri. Plod je stredne veľký, pretiahnutého fľaškovitého tvaru. Dužina žltkavá, šťavnatá, veľmi dobrá. Plody sú vhodné na priamy konzum i na kompóty.

'Hardenpont ' - zimná
-  stolová odroda, zbiera sa začiatkom októbra, konzumne dozrieva v novembri, v chladiarni vydrží do januára. Plod je veľký. V plnej konzumnej zrelosti má dužina veľmi jemnú maslovitú a silne šťavnatú konzistenciu. V chuti je sladká, aromatická, mierne korenistá.

'Konferencia' - jesenná
- odroda, zbiera sa v druhej polovici septembra až začiatkom októbra, konzumná zrelosť v októbri až novembri. Plod je stredne veľký, pretiahnutá fľaškovitého tvaru. Dužina žltkavá, šťavnatá, veľmi dobrá. Plody sú vhodné na priamy konzum i na kompóty.

Hruška ázijská - 'Hosui' - stredne skorá
- pôvodom z japonska. Stredné až veľké okrúhle plody so zlato-hnedou pokožkou s nápadnými bielymi lenticelami. Textúra plodov je chrumkavá a chuť jemná, sladká so slabou kyslosťou a arómou brandy. Dozrievajú začiatkom augusta a môžu sa skladovať 2 mesiace. Opeľovačmi môžu byť napr. Shinsui, Nijisseiki, Kosui.

Hruška ázijská - 'Nijisseiki' - neskorá letná
- odroda, plody sú menšie, veľmi šťavnaté, sladké, chutné, žltej farby. Nepotrebuje chemické ošetrenie. Opelovačom je odroda HOSUI, je vhodná na priamy konzum.
Čerešne, višne
 • Čerešňa BURLAT
 • Čerešňa KATALIN
 • Čerešňa LINDA
 • Čerešňa Hedelfingenská
 • Čerešňa KORDIA
čerešňa 'Burlat' - stredne skorá - tmavá polochrupka, dozrieva v druhom čerešňovom týždni, koncom mája, podľa oblasti. Plod je veľký, lesklý, tmavšie červený. Dužina je svetločervená, šťavnatá, chuť má veľmi dobrú. Nebýva poškodzovaná vrtivkou čerešňovou, nie je náchylná na moniliózu.

čerešňa 'Katalin' - stredne skorá
- tmavá chrupka, dozrieva v prvej dekáde júla. Veľmi kvalitná odroda. Plody sú veľmi veľké, sladké, výborne sa hodia na zaváranie aj mrazenie. Plodiť začne skoro a bohato. Je pomerne odolná proti monilióze.

čerešňa 'Linda' - stredne skorá
- dozrieva v druhej dekáde júna. Má kvalitné, veľmi veľké, chrupkavé, tamovčervené plody. Dužina je pevná, tmavočervená, šťavnatá, aromatická, výborná. Na moniliózu je menej náchylná. Plodí skoro a bohato. Vhodná pre teplejšie polohy.

čerešňa 'Hedelfingenská' - neskorá
- tmavá chrupka, dozrieva v prvej dekáde júla podľa oblasti. Plod je veľký, šupka tenká, lesklá, červenohnedá. Dužina je pevná, tmavočervená, aromatická, výborná. Vhodná pre teplejšie polohy s úrodnými pôdami. Moniliózou trpí menej.

čerešňa 'Kordia' - neskorá
-  tmavá chrupka, dozrieva v druhej dekáde júna. Plod je veľký, srdcovitý, šupka je korminovočervená, dužina pevná, červená, chuť aromatická, výborná. Najvhodnejšie sú teplejšie polohy. Nie je náchylná na moniliózu.

višňa 'Debreceni bőtermő' - zimná
-  Dozrieva v prvej polovici júla. Plody sú veľké, tmavočervené, chuť je aromatická. Vhodné aj do chladnejších oblastí. Úrodnosť je skorá a každoročná. Je samoopelivá.

višňa 'Šampion' - zimná
-  odroda, zbiera sa od konca septembra až do konca októbra. Konzumne vydrží pri dobrom skladovaní až do apríla. Plod je stredne veľký, guľovitý, tvarovo veľmi vyrovnaný. Dužina je pevná, jemná. Chuť je sladká, výrazne aromatická a veľmi dobrá.

višňa 'Priesvitné letné' - neskoršia letná
-  odroda, ktorá dozrieva od polky júla do začiatku augusta. Plody konzumne dozrievajú ihneď po zbere. Dužina šťavnatá, krehká, jemne kyslá, ale veľmi chutná.